Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

agro rubriky / ČERNÝ DEN ZEMĚDĚLCE

Máte tip nebo námět na zajímavý článek? Pište co Vás zajímá na e-mail redakce@agroseznam.cz:
Do této rubriky můžete přispívat i Vy. více zde


  požáry  nehody
  galerie události 

OBSAH RUBRIKY

Na Bruntálsku shořela stodola, na Pardubicku kravín

15.8.2008 - Na Bruntálsku shořela stodola, na Pardubicku kravín

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na úterý 12.8.2008 při požáru velké zemědělské budovy v obci Roudno (okres Bruntál). Hasiči mezi jiným uchránili sousední rodinný domek a zachránili sedm ovcí v ohradě u hořící stodoly. Škoda na objektu a dřevozpracujících strojích uvnitř dosáhla téměř 900 tisíc korun. Nikdo ale nebyl zraněn.

Třením kamene o kov došlo k jiskření, shořelo pole, sekačka i část traktoru

13.8.2008 - Třením kamene o kov došlo k jiskření, shořelo pole, sekačka i část traktoru

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

V pondělí 11. srpna 2008 odpoledne došlo v obci Vlčice na Trutnovsku k požáru pole. Ten způsobil kámen, který se dostal do sekačky u traktoru při sekání strniště po obilí.

Hoří pole,kombajny,posedy a John Deeru upadlo kolo

8.8.2008 - Hoří pole,kombajny,posedy a John Deeru upadlo kolo

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Čtrnáct jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 7.8.2008 odpoledne u požáru vzrostlého obilí a strniště v Klimkovicích (okres Ostrava), který ztěžoval silný vítr. Hasičům se podařilo uchránit před ohněm několik rodinných domků u pole a menší les. I tak přesahuje škoda na 20 zasažených hektarech pole milion korun.

Od zadřeného ložiska shořel kombajn

7.8.2008 - Od zadřeného ložiska shořel kombajn

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Profesionální hasiči z Jihlavy a dobrovolní hasiči ze Staré Říše a Dlouhé Brtnice hasili požár kombajnu Fortschritt E516 B, na kterém vznikla škoda 70.000 Kč a také okolního strniště. Škoda 10.000 Kč vznikla na obilí v zásobníku. Hasiči včasným zásahem uchránili 12 ha pole s pšenicí v hodnotě 250.000 Kč. Příčinou požáru byla technická závada na kombajnu – zadřené ložisko..

Opět pole v plamenech, u Čechyně shořelo 200 hektarů

6.8.2008 - Opět pole v plamenech, u Čechyně shořelo 200 hektarů

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Požár na poli mezi obcemi Čechyně a Němčany zemědělci ohlásili hasičům v 17.39 hodin. Operační středisko HZS vzhledem k větrnému počasí a riziku rychlého šíření ohně vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic ve Vyškově, Slavkově a Bučovicích, a jednotky dobrovolných hasičů z Rusínova, Slavkova, Drnovin a Vyškova. Požár pokosené slámy za strojem zpozoroval při slizni jeden z kombajnérů.

Jiskra zapálila 20 hektarů obilí, škoda na obilí 500 tisíc!

5.8.2008 - Jiskra zapálila 20 hektarů obilí, škoda na obilí 500 tisíc!

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

20 hektarů obilí na poli shořelo při požáru, který bylo ohlášen na operační středisko HZS Libereckého kraje v pátek 1. srpna 2008 v 15:45 hod. Událost bylo ohlášena jako požár obilí na poli mezi částmi Andělka a Loučná obce Višňová ve Frýdlantském výběžku. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Raspenavy spolu s dobrovolnými jednotkami z Višňové, Pertoltic, Frýdlantu, Nového Města pod Smrkem, Raspenavy celkem s 11 cisternovými vozy.

Období žní trápí časté požáry polí a techniky

31.7.2008 - Období žní trápí časté požáry polí a techniky

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

V měsící červenci 2008 je ve Středočeském kraji evidováno celkem 268 požárů, z čehož je 99 požárů lesních a polních porostů a trav. Při těchto požárech vznikla škoda ve výši 6.645.000,– Kč. Mezi nejčastější příčiny patří technické závady na sklizňových strojích a následují nedbalostní a úmyslná jednání především nezletilých osob. Za zmínku stojí i příčiny nedbalostního charakteru dospělých osob, zejména odhození nedopalku cigarety v lesních porostech.

Pták zapálil pole soukromým zemědělcům na Opavsku

30.7.2008 - Pták zapálil pole soukromým zemědělcům na Opavsku

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Devět hasičských jednotek dne 29.7.2008 těsně před polednem vyjelo k požáru obilného pole nedaleko Jakartovic na Opavsku. Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří pole se vzrostlým zralým obilím v pásu širokém cca 500m.

Kombajn a patnáct hektarů zralé pšenice zničil požár

24.7.2008 - Kombajn a patnáct hektarů zralé pšenice zničil požár

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Kombajn a patnáct hektarů zralé pšenice zničil v úterý v podvečer požár na poli u obce Bohutice na Znojemsku. Kombajnér se před příjezdem hasičů snažil oheň hasit ručním hasícím přístrojem z výbavy stroje, silný nárazový vítr však plameny rozfoukával po poli a také na další části kombajnu.

Oheň zničil sto tun uskladněného sena

24.7.2008 - Oheň zničil sto tun uskladněného sena

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Osm jednotek hasičů ze dvou krajů v noci vyjíždělo k požáru haly s uskladněným senem v Blatničce na Hodonínsku. Požár zpozoroval a na tísňovou linku hasičů ohlásil ve 2.24 hodin okoloprojíždějící motorista. V té době již z poškozeného obvodového pláště šlehaly plameny do výše čtyř metrů nad střechu objektu.

Strana:  1 | 2 | 3 | 4

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání