Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH RUBRIKY

Skupina poslanců chce upravit zahrádkaření zvláštním zákonem

2.4.2009 - Skupina poslanců chce upravit zahrádkaření zvláštním zákonem

AGRO RUBRIKY -> zahrada

Oblíbenou činnost řady českých občanů, zahrádkaření, by měl v budoucnu upravovat zvláštní zákon. Sněmovně ho předložila skupina poslanců sociální demokracie, KSČM a podepsán je pod ním i předseda klubu zelených Přemysl Rabas

Počet ekofarem na Vysočině loni stoupl skoro na dvojnásobek

31.3.2009 - Počet ekofarem na Vysočině loni stoupl skoro na dvojnásobek

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Na Vysočině za uplynulý rok přibylo asi 50 ekofarem. Na začátku tohoto roku bylo v kraji evidováno celkem 113 šetrně hospodařících zemědělců. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zemědělství. Do ekologického zemědělství v kraji patřilo přes 4000 hektarů pozemků, dalších 2860 hektarů půdy bylo na zařazení do tohoto systému připravováno. Podle farmářů, které dnes oslovila ČTK, jim zatím hospodářská krize odbyt výrazněji nepoškodila.

Řešením propadu v mléce může být podpora poptávky a restrukturalizace sektoru, ne další zásahy do trhu

24.3.2009 - Řešením propadu v mléce může být podpora poptávky a restrukturalizace sektoru, ne další zásahy do trhu

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Dlouhodobý propad v odvětví mléka provází stejně intenzivní a dlouhodobé hledání nástrojů, které mají evropským zemědělcům pomoci překonat obtížné období. Posledním krokem je navýšení intervencí na máslo - tyto zásahy do trhu ale dosáhly stropu svých možností. Navíc podle komise přetrvávající potíže už nezpůsobuje nadvýroba, ale celosvětová ekonomická krize. Pozornost by se tedy měla obrátit na stimulaci poptávky, restrukturalizaci sektoru a transparentnost vztahu k řetězcům.

Vláda odsouhlasila podporu pro přeměnu vinic

24.3.2009 - Vláda odsouhlasila podporu pro přeměnu vinic

AGRO RUBRIKY -> vinařství

Vláda dnes schválila novelu nařízení vlády o stanovení bližších podmínek při provádění opatření společné organizace trhu s vínem. Cílem návrhu je úprava dosavadních podmínek podpor na restrukturalizaci a přeměnu vinic a nově koncipovaná podpora investic, která by měly zvýšit výkonnost vinařských podniků. Novela rovněž přináší zjednodušení systému podpor.

Ministerstvo zemědělství poprvé povolilo přiznávat vína originální certifikace

20.3.2009 - Ministerstvo zemědělství poprvé povolilo přiznávat vína originální certifikace

AGRO RUBRIKY -> vinařství

Ministerstvo zemědělství koncem února udělilo po náročném a bezmála dva roky trvajícím schvalovacím procesu historicky první povolení přiznávat vína originální certifikace (VOC). To dnešním dnem nabývá právní moci.

Proč se protestů neúčastnila Asociace soukromého zemědělství?

13.3.2009 - Proč se protestů neúčastnila Asociace soukromého zemědělství?

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Agrární komora (AK) zorganizovala další ze svých protestních akcí na záchranu zemědělství. Tentokrát prý jde o vybojování stejných dotací pro zemědělce ze všech zemí EU a záchranu chovu skotu. Asociace soukromého zemědělství se této akce nezúčastní z mnoha příčin.

Vína z ČR si z Paříže vezou 45 medailí!

9.3.2009 - Vína z ČR si z Paříže vezou 45 medailí!

AGRO RUBRIKY -> vinařství

Francouzská metropole se na přelomu února a března opět stala cílovou destinací znalců vín z celého světa. Letos se zde již po patnácté konala prestižní mezinárodní soutěž Vinalies Internationales, na které se opět výrazně prosadila moravská a česká vína. Ta se mohou v konečném součtu pochlubit skvělými 9 zlatými a 36 stříbrnými kovy.

Záhadná exploze zničila myslivcům kazatelnu

10.2.2009 - Záhadná exploze zničila myslivcům kazatelnu

AGRO RUBRIKY -> myslivost

LIPINKA: Olomoučtí policisté vyšetřují poškození mysliveckého posedu, ke kterému došlo v lese nedaleko obce Lipinka za Novou Hradečnou. Dřevěný lesní posed „kazatelnu“ poškodil neznámý pachatel pravděpodobně minulý týden ve čtvrtek.

Pardubičtí zemědělci: Zemědělská výroba v ČR před úplným krachem?

9.2.2009 - Pardubičtí zemědělci: Zemědělská výroba v ČR před úplným krachem?

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Od roku 1989 prošlo české zemědělství dramatickým vývojem. Současná situace vyžaduje naši plnou a okamžitou pozornost. Je čas zabývat se řešeními, která mohou ochránit zemědělskou výrobu v ČR před úplným krachem. Z těchto důvodů se sešli zemědělci Pardubicka při diskuzi s politiky a novináři u kulatého stolu 5. února v Praze i v Pardubicích.

Nepodceňujte kontakt psů s dětmi, v Británii zardousili kojence!

9.2.2009 - Nepodceňujte kontakt psů s dětmi, v Británii zardousili kojence!

AGRO RUBRIKY -> černý den

Tragedie, která nyní vyděsila celou Velkou Británii se odehrála v obci Ystrad Mynach v Jižním Welsu. Pouze přes tři měsíce starého chlapečka Jadena napadli dva psi, které rodina Mackových chovala a jimž důvěřovala. Jednalo se o Staffordšírského bullterriera a Jack Russell terriera, kteří nemluvně napadli a doslova zakousli. Dle informací policejního inspektora Jima Bakera byla nezodpovědná důvěřivost majitelů k oběma hafanům tak veliká, že je ponechali v dosahu kojence přímo v rodinném domku!

Strana:  |< | << | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >>

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání