Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH RUBRIKY

Zásoby jablek jsou o čtvrtinu vyšší, ceny klesly o polovinu

18.12.2008 - Zásoby jablek jsou o čtvrtinu vyšší, ceny klesly o polovinu

AGRO RUBRIKY -> zahrada

Čeští pěstitelé letos k 1. prosinci uskladnili 48.667 tun jablek, což je proti pětiletému průměru o čtvrtinu více. V porovnání s výjimečným loňským rokem, kdy byla sklizeň jablek kvůli mrazům nejnižší od roku 1995, jsou zásoby vyšší o 52 procent. Ceny jablek na trhu klesly z rekordních červnových cen asi o polovinu. ČTK to dnes řekl tajemník Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.

Divoká prasata působí v Plzeňském kraji velké škody farmářům

10.12.2008 - Divoká prasata působí v Plzeňském kraji velké škody farmářům

AGRO RUBRIKY -> myslivost

Divoká prasata jsou v některých lokalitách Plzeňského kraje přemnožená a působí dlouhodobě velké škody farmářům. Jejich stavy se trvale zvyšují, protože myslivci nestačí ulovit ani každoroční přírůstky a zvířat i díky teplým zimám trvale přibývá. ČTK to řekl Jan Zatloukal, soukromý farmář z Přimdy na Tachovsku, který hospodaří na 1500 hektarech. Podobné problémy hlásí letos další dvě velké farmy v tachovském příhraničí.

Svaz: Zisk zemědělců bude letos výrazně nižší než loni

29.11.2008 - Svaz: Zisk zemědělců bude letos výrazně nižší než loni

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Čeští zemědělci letos vydělají výrazně méně než v předchozím roce, a zdaleka tak nezopakují rekordní zisk, který loni přesáhl 13 miliard korun. ČTK to dnes řekl předseda Zemědělského svazu ČR Miroslav Jirovský. Výsledek hospodaření podle něj zůstane kladný nikoliv zásluhou vyšší produkce či jejího zpeněžení, ale především vlivem přímých plateb, dotací a podpor, které se na celkových příjmech zemědělských podniků v ČR podílejí přibližně jednou čtvrtinou.

František Němec, farmář z Netína, získal prestižní ocenění živnostník roku.

21.11.2008 - František Němec, farmář z Netína, získal prestižní ocenění živnostník roku.

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Pan František Němec, farmář z Netína na Vysočině získal včera večer prestižní ocenění v soutěži Makro živnostník roku. V této prestižní soutěži vyhlašované Hospodářskými novinami, která se koná pod záštitou prezidenta republiky Václava Klause, obsadil mladý farmář 3. místo

Rada Vinařského fondu zvolila nového předsedu

20.11.2008 - Rada Vinařského fondu zvolila nového předsedu

AGRO RUBRIKY -> vinařství

Na svém dnešním jednání zvolila Rada Vinařského fondu ČR nového předsedu, kterým se stal Milan Venclík

Krávy neomylně poznají, kde je sever a kde jih

8.11.2008 - Krávy neomylně poznají, kde je sever a kde jih

AGRO RUBRIKY -> živočišná výroba

Němečtí vědci přišli na to, že krávy se automaticky stavějí směrem na sever, protože mají své vlastní "zabudované kompasy". Předpokládá se, že jejich schopnost najít sever je pozůstatkem z dob, kdy předci dnešního skotu potřebovali dobrý orientační smysl při migraci přes Afriku, Asii a Evropu.

Myslivec spadl z posedu a utrpěl těžké zranění

27.10.2008 - Myslivec spadl z posedu a utrpěl těžké zranění

AGRO RUBRIKY -> myslivost

Dne 26.10.2008 v 10:02 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně muže z lesa u Velehradu..Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v lese mezi Velehradem a Salaší došlo k pádu muže z mysliveckého posedu.

Klisna Vroucně Milovaná z Tuklek se stala evropskou šampionkou

6.10.2008 - Klisna Vroucně Milovaná z Tuklek se stala evropskou šampionkou

AGRO RUBRIKY -> koně, jezdectví

Tukleky (Pelhřimovsko) 5. října - Dvaatřicetiletá překladatelka Petra Marešová z Prahy před lety zasvětila život chovu achaltekinských koní na farmě v Tuklekách na Vysočině. Koncem září slavila dvouletá klisna Jana-Jan, jedno z prvních zvířat narozených na farmě, historický úspěch na evropském šampionátu achaltekinských koní: zvítězila ve své kategorii. Porazila klisny z prominentních ruských a německých chovů.

Vědci sestavili

4.10.2008 - Vědci sestavili

AGRO RUBRIKY -> rostlinná výroba

Mezinárodní tým s klíčovou účastí českých vědců sestavil "mapu" největšího chromozomu pšenice. Je to zásadní krok na cestě k přečtení dědičné informace (genomu) této významné zemědělské plodiny. Její znalost v budoucnu usnadní šlechtění výnosnějších a odolnějších odrůd. Klíčem k řešení byla unikátní technologie třídění chromozomů, kterou vyvinuli vědci z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd v Olomouci. Tým dnes zveřejnil svůj objev v prestižním vědeckém časopise Science, uvedl tiskový odbor Akademie věd.

Jak se chovat při sklizni obilí? Napoví vám níže uvedený článek...

10.8.2008 - Jak se chovat při sklizni obilí? Napoví vám níže uvedený článek...

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Na polích je již žňová sezóna v plném proudu a tato skutečnost se odrazila také ve statistikách výjezdů HZS Olomouckého kraje. V této souvislosti bych ráda upozornila zemědělce i veřejnost, kteří se pohybují na polích nebo v jejich blízkosti, na některá možná rizika, která se žněmi a prací na polích bezprostředně souvisejí.

Strana:  |< | << | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >>

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání