Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH RUBRIKY

Objem agrárního zahraničního obchodu se v loňském roce zvýšil

24.7.2008 - Objem agrárního zahraničního obchodu se v loňském roce zvýšil

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Celkový obrat agrárního zahraničního a vnitrounijního obchodu se v Česku v roce 2007 v meziročním porovnání zvýšil. Zhruba o čtvrtinu se oproti roku 2006 zvýšil vývoz. Vyplývá to ze Zprávy o stavu zemědělství ČR za rok 2007, tzv. Zelené zprávy, kterou na dnešním zasedání vzala na vědomí vláda.

Rojení bodavého hmyzu v těchto týdnech vzrůstá

19.7.2008 - Rojení bodavého hmyzu v těchto týdnech vzrůstá

AGRO RUBRIKY -> včelařství

Operátoři tísňových linek hasičů přijímají v posledních týdnech větší počet hlášení a žádostí o likvidace rojů bodavého hmyzu. Ne ve všech případech však můžeme vyhovět, a proto znovu upozorňujeme veřejnost, že výjezd profesionálních hasičů je možný jen v odůvodněných případech přímého ohrožení lidského zdraví nebo života.

Nastal čas senoseče a žní, pozor na požáry!

9.7.2008 - Nastal čas senoseče a žní, pozor na požáry!

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Každoročně dochází v průběhu jara a léta ke vzniku požárů a to jak při slizni sena, tak také při provádění žňových prací. Tyto požáry mají celou řadu příčin. Mezi nejčastější příčiny však patří nedbalostní jednání osob, ale také technický stav používaných strojů. Některé stroje a zařízení, které na pole vyjíždějí neodpovídají požadovaným technickým předpisům.

Olomoucký kraj podpořil včelaře

19.6.2008 - Olomoucký kraj podpořil včelaře

AGRO RUBRIKY -> včelařství

Olomoucký kraj finančně podpořil včelaře, kteří si potřebují zakoupit nová včelstva a základní pomůcky. Kraj mezi ně rozdělil celkem milión korun. Noví včelaři získali až 15 tisíc korun, stávající pak 10 tisíc korun

Senát schválil vratku daně ze zelené nafty

6.6.2008 - Senát schválil vratku daně ze zelené nafty

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Zemědělci budou moci od léta opět dostávat zpět část spotřební daně z tzv. zelené nafty, kterou spotřebovali při práci na poli. Novelu zákona o spotřební dani dnes schválil Senát, nyní míří k podpisu prezidenta.

Svět trápí největší potravinová krize od II. světové války, konference FAO hledá řešení

5.6.2008 - Svět trápí největší potravinová krize od II. světové války, konference FAO hledá řešení

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Po celém světě se šíří nepokoje, jejichž důvodem je v některých případech až trojnásobné zvýšení cen potravin za poslední dva roky. Podle odhadů dnes na světě trpí hlady 850 milionů lidí. Z tohoto počtu asi 820 milionů žije v rozvojových zemích, které jsou zároveň nejzranitelnější s ohledem na klimatické změny. Otázku potravinové bezpečnosti v kontextu problémů souvisejících se změnou klimatu a bioenergiemi řeší 34. konference FAO (Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství) na nejvyšší úrovni, která ve dnech 3. – 5. č...

Vláda schválila peníze na očkování skotu proti horečce

21.5.2008 - Vláda schválila peníze na očkování skotu proti horečce

AGRO RUBRIKY -> živočišná výroba

Vláda zvýší částku určenou farmářům na očkování proti katarální horečce o 155 milionů korun. Kabinet na dnešním výjezdovém zasedání schválil žádost ministerstva zemědělství o prostředky na očkování přežvýkavců proti Bluetongue. Na uhrazení celkových nákladů souvisejících s očkováním se bude podílet Evropská unie a stát.

Do konce května se musí Na Vysočině vyčistit lesy od Emmy

21.5.2008 - Do konce května se musí Na Vysočině vyčistit lesy od Emmy

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Koncem května vyprší majitelům lesů první termín pro odstranění následků po ničivém orkánu Emma. Z pohledu ochrany lesa jde o klíčovou záležitost, neboť hrozí rozmnožení obávaného kůrovce. Nepříznivá situace stále trvá i na trhu s kulatinou – dřeva je mnoho a cena je nízká.

Milovníci koní na Liberecku se mají na co těšit

21.5.2008 - Milovníci koní na Liberecku se mají na co těšit

AGRO RUBRIKY -> koně, jezdectví

Hned 3 zajímavé akce pro milovníky a příznivce koní se uskuteční v Libereckém kraji na přelomu května a června. Snažíme se tak reagovat na trend posledních let – stále se zvyšující zájem o chov těchto ušlechtilých zvířat,“ přiblížil důvod zaměření na toto téma Tomáš Komrzý z resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje.

Agro královnou krásy 2008 je třiadvacetiletá studentka Lucie

19.5.2008 - Agro královnou krásy 2008 je třiadvacetiletá studentka Lucie

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Letošní vítězkou Miss Agro byla zvolená Lucie Matoušková a to 15.5. na jubilejním desátém ročníku soutěže Miss Agro, v němž studentky soutěží o titul královny krásy České zemědělské univerzity v Praze.

Strana:  |< | << | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >>

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání