Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH RUBRIKY

Vláda schválila vyšší podporu včelařům

21.4.2008 - Vláda schválila vyšší podporu včelařům

AGRO RUBRIKY -> včelařství

Navýšení finanční podpory českým včelařům v celkové výši 25 milionů korun schválila na dnešním zasedání vláda. Peníze pomohou kompenzovat ztráty způsobené úhynem včelstvech, ke kterému došlo vlivem špatných klimatických podmínek

Pytlák ujížděl s myslivcem půl kilometru na kapotě!

19.4.2008 - Pytlák ujížděl s myslivcem půl kilometru na kapotě!

AGRO RUBRIKY -> myslivost

V boj o zdraví a život se proměnila v tento týden služba pro člena myslivecké stráže z Dvorů nad Lužnicí na Jindřichohradecku. Na jeho výzvy k zastavení nereagoval osmadvacetiletý muž, který na myslivce najel svým vozem. Ten se srážce vyhnul skokem na kapotu, ze které ho řidič nakonec setřásl. Řidiče policisté dopadli.

MZe podpoří včelaře dalšími patnácti miliony

19.4.2008 - MZe podpoří včelaře dalšími patnácti miliony

AGRO RUBRIKY -> včelařství

Podporou v celkové výši 15 milionů korun, které odpovídají více než desetiprocentnímu navýšení roční podpory sektoru včelařství, chce ministerstvo zemědělství pomoci českým včelařům kompenzovat ztráty způsobené úhynem včelstvech. Uvedl to ministr Petr Gandalovič.

Farmář vyměnil manželku za kozu!

17.4.2008 - Farmář vyměnil manželku za kozu!

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Britský deník Daily Telegraph přinesl neuvěřitelný příběh z bulharského venkova: tamní farmář Stojil Panajotov, který se potřetí oženil a stále neměl potomka se rozhodl své poslední ženy zbavit. A to vskutku "originálním" způsobem - manželku vyměnil s kamarádem za osmiletou kozu! K výměně došlo minulý měsíc na tržišti v bulharském městě Plovdiv. Jako důvod uvedl vesničan, že mu jeho manželka neporodila dítě. Výměna proběhla přímo před zraky dalších návštěvníků tržiště, kteří napřed mysleli, že se jedná jen o nejapný žert a sa...

Ministr Bursík zamítl rozklad šumavských obcí

17.4.2008 - Ministr Bursík zamítl rozklad šumavských obcí

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Po orkánu Kyrill mají být lesy v těch nejcennějších místech Národního parku Šumava ponechány přirozenému vývoji – vyplývá to z rozhodnutí, které včera podepsal ministr Bursík. Na základě doporučení rozkladové komise ministerstva tak potvrdil původní rozhodnutí ministerstva z března loňského roku a zamítl rozklad, který podaly některé obce a občanská sdružení.

Subvence na vývoz vepřového podle ČR situaci na trhu nevyřeší

15.4.2008 - Subvence na vývoz vepřového podle ČR situaci na trhu nevyřeší

AGRO RUBRIKY -> živočišná výroba

Vývozní subvence na vepřové maso, které na dnešní Radě ministrů zemědělství a rybolovu EU v Lucemburku navrhla francouzská delegace, podle ČR situaci na trhu s vepřovým nevyřeší. V minulých měsících podobné požadavky vznášela například delegace Polska a Německa, naše delegace se snažila prosadit koncepčnější opatření ze strany Evropské komise

Techagro předčilo očekávání, přišlo 88.000 návštěvníků

11.4.2008 - Techagro předčilo očekávání, přišlo 88.000 návštěvníků

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Očekávání předčil trojlístek agrárních veletrhů Techagro, Animal Vetex, Silva Regina, a to ve všech směrech. Letos podle odhadů organizátorů navštívilo 88.000 lidí, což je o 10.000 více než při minulém ročníku v roce 2006. Ukazuje se, že tyto veletrhy pokračují ve svém vzestupném trendu. Stále se zvyšuje počet vystavovatelů, rozšiřuje se výstavní plocha, posiluje se internacionalizace a doprovodný program je vždy zaměřen na aktuální problematiku.

Názory na veletrh Techagro

11.4.2008 - Názory na veletrh Techagro

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Agrární veletrhy jsou fenoménem se strmým vývojem, který ve své historii nezaznamenal stagnaci. Každým rokem se zvyšuje ve všech ukazatelích. Nebývalý byl letos zájem zemědělců a lesníků o zvýrazněný obor Biomasa. Zaujala především světová premiéra SBM ze Strojíren Olšovec, která umožňuje biologicky rozkládat odpady. Po veletrhu bude tento stroj uveden do provozu. V Brně byl vidět zvýšený zájem o výstavbu nových bioplynových stanic.

Plocha biovinic se letos zvětšila o polovinu

9.4.2008 - Plocha biovinic se letos zvětšila o polovinu

AGRO RUBRIKY -> vinařství

V České republice přibývá výrobců biovína. Rozloha vinic, na kterých vinaři nepoužívají chemické postřiky, se od počátku roku do konce března zvýšila o 44 procent na 353 hektarů. Zvětšují se také rozlohy ovocných sadů a orné půdy pro pěstování biopotravin. Plochy se zvětšují díky poptávce, která bude v několika dalších letech strmě stoupat, řekl dnes ČTK Tom Václavík z agentury Green marketing. Nabídka ekologických zemědělců už nyní nestačí pokrývat poptávku a většina biopotravin se do Česka dováží ze zahraničí.

Strana:  |< | << | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >>

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání