Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

19.3.2008 - Včelí mor udeřil na Strakonicku, Písecku a Teplicku

AGRO RUBRIKY -> včelařství

Včelí mor udeřil na Strakonicku, Písecku a Teplicku - zvětšit fotografii

Včelím morem je napadnuta řada včelstev v jižních Čechách. Příčina asi hlavně tkví za dvěma po sobě jdoucími teplými zimami. Ochranná opatření musela vydat Krajská veterinární správa na Strakonicku a na Písecku. Byla vymezena pětikilometrová ochranná pásma kolem ohnisek, jedno sahá až do sousedního táborského okresu. Řešení u postiženého včelstva je prakticky jen jedno, spálit ho.

V oblasti na dobu jednoho roku jsou také zakázány přesuny včelstev. Pohroma pro včelaře se netýká jen Jihočeského kraje, zasaženo je i ke stovce včelstev na Teplicku. Ještě s horší situací zapásí za naší hranicí Bavorsko. Tam vyhynula dokonce celá třetina populace včel. S podobnými problémy se potýkají i "za velkou louží" v USA.

 

Tisk
Autor: red


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání