Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

19.6.2008 - Olomoucký kraj podpořil včelaře

AGRO RUBRIKY -> včelařství

Olomoucký kraj podpořil včelaře - zvětšit fotografii

Olomoucký kraj finančně podpořil včelaře, kteří si potřebují zakoupit nová včelstva a základní pomůcky. Kraj mezi ně rozdělil celkem milión korun. Noví včelaři získali až 15 tisíc korun, stávající pak 10 tisíc korun. „Situace ve včelařství je velmi vážná. Včelstva ohrožuje mor plodu a varroáza,“ uvedla náměstkyně hejtmana Jitka Chalánková. Podle ní v posledních letech poklesl počet včelstev asi o jednu třetinu a stárne také populace včelařů. „Mladí včelaři jsou dnes velmi vzácní,“ konstatovala náměstkyně Chalánková. Hlavní rolí včel přitom není produkce medu, ale opylování rostlin.

Podporu mohli získat včelaři, kteří splnili podmínky příslušného dotačního programu. Seznam podpořených včelařů je zveřejněn na webových stránkách Olomouckého kraje www.kr-olomoucky.cz v sekci Životní prostředí a zemědělství

Tisk
Autor: red


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání