Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

6.9.2008 - Zachránil otce zavaleného traktorem

AGRO RUBRIKY -> černý den -> nehody

Zachránil otce zavaleného traktorem - zvětšit fotografii
Otec zůstal zavalen traktorem.
Zachránil otce zavaleného traktorem - zvětšit fotografii
Průdky svah zapříčinil převrácení.
Zachránil otce zavaleného traktorem - zvětšit fotografii
Štěpán obdržel dráčka Záchranáčka.
Zachránil otce zavaleného traktorem
Zachránil otce zavaleného traktorem

Ve Vysokém Potoku došlo předposlední prázdninový den k nehodě traktoru. V 16.59 hodin přijal operační důstojník hasičů Pardubického kraje zprávu o tom, že došlo k převrácení traktoru a pod ním zůstal zaklíněný muž. Na místo ihned vyrazila jednotka profesionálních hasičů z města Králíky.
Muž jel z lesa s traktorem a připojeným valníkem, který byl plně naložen dřevem. Ještě před prudkým svahem řekl otec svému synovi ať vystoupí a jde kousek pěšky. Řidič se pak rozjel a traktor při jízdě ze svahu neubrzdil. Valník se dřevem se začal převracet a následně převrátil i traktor. Ten se několikrát přetočil. Muž zůstal zaklíněný mezi volantovou tyčí a blatníkem.

Celou událost viděl dvanáctiletý syn, který když zjistil, co se stalo, nepodlehl panice a běžel do přibližně dva kilometry vzdálené obce, odkud přivolal pomoc. Na místo přijeli nejen hasiči, ale také zdravotnická záchranná služba a policisté. Ještě před příjezdem záchranářů se podařilo zaklíněného muže vyprostit místním obyvatelům, kteří ihned reagovali na chlapcovu žádost o pomoc. Záchranáři zraněného muže na místě ošetřili. Přivolaným vrtulníkem byl ihned transportován do nemocnice, kde se otec tří malých dětí podrobil operaci.
Kdyby dvanáctiletý Štěpán duchapřítomně nepřivolal pomoc, jeho otec by na místě zemřel.

Od hasičů Pardubického kraje Štěpán obdržel dráčka Záchranáčka. Maskot Dráček Záchranáček je projektem zaměřený právě na psychologickou pomoc dětským obětem při dopravních nehodách či jiných haváriích a současně na prevenci a výchovu dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Příslušníci HZS ČR, kteří zasahují na místě nehody, poskytují psychologickou pomoc předáním plyšového dráčka zraněnému či šokovanému dítěti. Z psychologických výzkumů i ze zkušenosti zasahujících hasičů vyplynulo, že plyšová hračka, kterou si dítě může k sobě přimknout působí, jako zklidňující element v psychicky zátěžové situaci.

autor: HZS Pardubického kraje

Podobný případ se stal také na Liberecku, muže přejel traktor

Ve středu 3. září 2008 v 15:38 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů ze stanice Semily do části Košov obce Lomnice nad Popelkou, aby poskytla pomoc při záchraně muže, který zůstal uvězněn pod traktorem.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že muž pod traktorem není zaklíněný, ale traktor předním kolem muže přejel. Na místě již zasahovali záchranáři zdravotnické záchranné služby a letecké záchranné služby z Hradce Králové. Hasiči pomohli s ošetřením zraněného staršího muže. Protože  se místo nehody nacházelo v lesním porostu se špatným přístupem, pomohli hasiči muže transportovat k vrtulníku, který ho převezl do nemocnice v Hradci Králové.

HZS Libereckého kraje

 

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA