AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

3.10.2008 - Řešení problémů s hektolitrovou váhou obilí

MAGAZÍN -> technologie

Řešení problémů s hektolitrovou váhou obilí - zvětšit fotografii
Řešení problémů s hektolitrovou váhou obilí - zvětšit fotografii

Jedním z jakostních znaků, který se stanovuje především u pšenic, je objemová hmotnost nazývaná hektolitrová váha. Jde o vyjádření řady vlastností a znaků, které souvisejí s tvarem a velikostí obilek, povrchu zrna a vlhkostí. Optimální objemová hmotnost je 78 až 82 kg/hl.

V letošní sklizni má mnoho producentů problém s nízkou hektolitrovou váhou sklízeného obilí, které se tím posouvá z kategorie potravinářské do krmivářské.

V závislosti na zastoupení velikostních skupin zrn v obilní mase je možné částečně zvýšit objemovou hmotnost tříděním po sklizni.

Zemědělský třídič KUT s aspirací Důležitou vlastností moderních čistících strojů je oddělení lehkých nečistot a příměsí. To je provedeno za pomoci vzduchového čištění v aspirační skříni. Proud vzduchu provětrává obilí a odsává z něj lehké nečistoty a příměsi. Tento typ odsávání se umisťuje před tříděním na sítech nebo i po něm. Jednoduché systémy čištění obilí spolehlivě zajistí pouze oddělení části prachového podílu, více neumožní. Příkladem jsou např. technicky zastaralé čističky MAROT nebo Konskilde.

Vysoce výkonný sítový třídič PVT s aspirací Moderní čističky musí být schopné oddělit navíc lehká zrna, zrna nedozrálá nebo poškozená škůdci. Tuto funkci nejsou schopné zajistit jednoduché stroje, ale pouze ty, kde je vzduch řešen jako samostatný systém s regulací šířky a tvaru vzduchové komory, jakož i přesného nastavení množství vzduchu. Tím je možné zvýšit specifickou hmotnost tříděného materiálu o 5 a více procent, a tím i zlepšit jeho prodejnost pro potravinářské využití (požadovaná specifická hmotnost pro mlýnské zpracování je 780 kg/m3).

Doporučená zařízení, která pomohou s řešením problémů s hektolitrovou váhou:

aspirační skříně řady PAS a PASR 

 

 

Tisk
Autor: PR článek


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA