Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

26.12.2008 - Drůbežárna hořela na Boží hod vánoční, před Štědrým dnem kravín

AGRO RUBRIKY -> černý den -> požáry

Drůbežárna hořela na Boží hod vánoční, před Štědrým dnem kravín - zvětšit fotografii
Drůbežárna hořela na Boží hod vánoční, před Štědrým dnem kravín - zvětšit fotografii
Drůbežárna hořela na Boží hod vánoční, před Štědrým dnem kravín - zvětšit fotografii

Na Boží hod vánoční zasahovali v 10.17 hodin profesionální hasiči ze Svitav a Litomyšle u požáru v katastru obce Čistá v zemědělském družstvu. Velitel zásahu si nechal na pomoc přivolat i dobrovolné jednotky z Janova, Čisté, Trstěnic a Dolního Újezdu. Jednalo se o požár v prázdné drůbežárně.

Hasiči po příjezdu na místo provedli průzkum objektu, který byl silně zakouřen. Hasiči používali při likvidaci požáru dýchací přístroje. Požár byl lokalizován ve 12.45 hodin. Hasiči museli čerpat vodu z nedaleké říčky a pomocí cisternové automobilové stříkačky zřídili dálkovou dopravu vody. K odvětrání zakouřených prostor byla nasazena přetlaková ventilace. Při likvidaci požáru došlo ke zranění jednoho dobrovolného hasiče, který utrpěl tržnou ránu na horní končetině. Hasič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Podle vyšetřovatele hasičů požár pravděpodobně způsobila technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Po dohašení požáru byl proveden závěrečný průzkum a hasiči z dobrovolné jednotky Čistá budou hlídkovat na místě požáru do 26. prosince.

Den před Štědrým dnem hořel kravín

Den před Štědrým dnem, 23. prosince ve 12.37 hodin, likvidovali hasiči požár kravína v Litomyšli-Pohodlí. Objekt byl přibližně 60 m dlouhý, ze dvou třetin v něm byla hluboká podestýlka a uvnitř jalovice. Hasiči ihned po příjezdu začali vyvádět jalovice a zjistili, že v zadní části kravína hoří balíky slámy. Na místě zasahovaly profesionální jednotky hasičů z Litomyšle, Poličky a Svitav a dále dobrovolné jednotky hasičů z Čisté, Pohodlí-Litomyšle, Dolního Újezdu a Sebranic. Hasiči na místě zřídili čerpací stanoviště. Jelikož byl prostor kravína silně zakouřen, museli hasiči používat dýchací techniku. Požár hasiči lokalizovali ve 13.49 hodin. K vyskladnění podestýlky byla nasazena speciální technika. Příčinou vzniku požáru bylo vypadlé těsnění od výfuku projíždějícího traktoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 3-5 tisíc korun.

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání