Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

22.4.2009 - Slepice místo v kurníku žijí na stromě

AGRO RUBRIKY -> živočišná výroba

Slepice místo v kurníku žijí na stromě - zvětšit fotografii

Strom obsypaný slepicemi. Naprosto neuvěřitelná věc, ale ve Vilémově u Kejvalových na Havlíčkobrodsku  je to už přes deset let běžná záležitost. Slepice tady místo v kurníku žijí na stromě. Mají sice nový zděný kurník, ale odmítají v něm spát. Ten slípky využívají jen pro snášení vajec. Zajímavostí je, že na strom chodí spát i nové slípky. Samozřejmě mají zasedací pořádek. Nejstarší slepice s kohoutem spí v bezpečí nahoře a mladé jsou „na ráně“ dole. Nikdy se ale naštěstí nestalo, že by nějakou slepici zabila kuna. Slepice spí na stromě za každého počasí. Nejednou už tak Kejvalovi sbírali slepice po silném větru po sousedech a za plotem. Atrakce je to ale především pro děti. Jelikož Kejvalovi každým rokem přikupují nové slepice, jeden strom už jim nestačí, a tak  obléhají stromy dva. Pokud by to tak pokračovalo dál, budou potřebovat umělý strom.

zdroj: i-vysocina.cz

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

31.12.2013, 11:08 jato
Přitom stačí sem tam slepicím přistřihnout křídla..

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání