AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

magazín / OTÁZKY, NÁZORY

Na Vás je vyjádřit své názory v přiložené diskuzï.

Tipy na otázky a komu je položit zasílejte na: redakce@agroseznam.cz


OBSAH RUBRIKY

Kdo protestuje a proč?

2.7.2009 - Kdo protestuje a proč?

MAGAZÍN -> otázky, názory

Co si představit pod titulky Zemědělci protestují...? Především je dobré rozlišovat, kdo je zemědělec. Největším zemědělcem v zemi je vlastně Andrej Babiš, který vládne mnohamiliardovému mimo jiné agrárnímu majetku. Ten demonstrovat za dotace nepůjde. Kdyby je však zase státu „čestně“ vracel, byl by z největšího zemědělce největší blbec.

Novinář Petr Havel: Pád vlády oddálil zemědělcům naději na spravedlivější dotace

24.6.2009 - Novinář Petr Havel: Pád vlády oddálil zemědělcům naději na spravedlivější dotace

MAGAZÍN -> otázky, názory

Ačkoli se doposud vedou v tuzemských médiích diskuse zejména o dopadech nesmyslného svržení vlády na věrohodnost ČR a její předsednictví, bylo by zřejmě na čase podívat se také na dopady ekonomické. Mezi skupiny, které pád vlády odnesou, patří přitom po dnešku zemědělci, což je o to pikantnější, že zejména ti často protestující a tedy viditelní jsou většinou voliči levicových stran. Důsledky pádu vlády vyvolaném právě levicí teď ale ponesou mimo jiné sami.

Novinář Petr Havel: Cenzura jako prostředek k potlačování názorů nezmizela

22.11.2008 - Novinář Petr Havel: Cenzura jako prostředek k potlačování názorů nezmizela

MAGAZÍN -> otázky, názory

Normálně na zákulisní praktiky prezidenta Agrární komory ČR Jana Veleby nereaguji, protože to bych nestačil dělat nic jiného. Vzhledem k tomu však, že se na krajských úrovních chystají převzít část výkonné moci zástupci komunistické strany, bylo by možná žádoucí připomenout veřejnosti v ČR metody, kterých někteří členové KSČ používali v minulosti a kterých se jejich bývalí členové nevzdali ani v současné době.

Novinář Petr Havel: Není mléko jako mléko?

9.11.2008 - Novinář Petr Havel: Není mléko jako mléko?

MAGAZÍN -> otázky, názory

Tuzemské zemědělství je plné paradoxů. Zatímco všude v zahraničí táhne co do počtu pracovníků i podílu na HDP zemědělská minorita za jeden provaz, u nás máme v zásadě dva druhy zemědělců. Stručně řečeno předlistopadové a polistopadové. Za jeden provaz netáhnou ani náhodou, mimo jiné proto, že jedni (předlistopadoví) se nebyli do současné době schopni majetkově vyrovnat s druhými, polistopadovými. To je ale na dlouhý rozbor. Zajímavější v současné době spíše je, že kromě různých zemědělců máme zřejmě u nás také různé mléko.

Novinář Petr Havel: V zemědělství je (bohužel) rozhodující Brusel

26.10.2008 - Novinář Petr Havel: V zemědělství je (bohužel) rozhodující Brusel

MAGAZÍN -> otázky, názory

Výrazné snížení (v řádu miliard ročně) původně Bruselem plánovaných škrtů tuzemským zemědělským podnikům, miliarda pro rozvoj tuzemského rybářství (nejen kvůli propagaci kaprů), precedentní chráněný evropský název České pivo – to jsou jen některé nejviditelnější úspěchy naší agrární diplomacie v tomto volebním období na půdě Evropské unie. Není špatné si to připomenout v současné době, kdy se vážně uvažuje o rekonstrukci Topolánkova kabinetu. Prostě proto, že jedním z ohrožených je údajně ministr zemědělství.

Jiří Papež: rolníci se musí zaměřit na originalitu, speciality a nabízet zajímavé alternativy

31.1.2008 - Jiří Papež: rolníci se musí zaměřit na originalitu, speciality a nabízet zajímavé alternativy

MAGAZÍN -> otázky, názory

Aby někdo začal hospodařit a například převzal farmu po rodičích, nestačí jen odvaha, zemědělská půda a finanční prostředky, ale musí to být také chuť, obětavost a vztah k živé přírodě.

Jaroslav Šebek: stále existují nejméně dva rozdílní čeští zemědělci

30.1.2008 - Jaroslav Šebek: stále existují nejméně dva rozdílní čeští zemědělci

MAGAZÍN -> otázky, názory

Současný pan ministr z pravicové strany nedělá důslednou pravicovou politiku, ke které se zavázal ve vládním prohlášení a zkouší, zjednodušeně řečeno, roubovat evropský model zemědělství na ten náš - postkomunistický.

Strana:  1

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA