AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

agro rubriky / LESNICTVÍ

Máte tip nebo námět na zajímavý článek? Pište co Vás zajímá na e-mail: redakce@agroseznam.cz
Do této rubriky můžete přispívat i Vy. více zde


  lesní mechanizace  lesnické firmy
  lesnická inzerce  fórum o lesnictví
  lesnická galerie  lesnické odkazy

OBSAH RUBRIKY

Do konce května se musí Na Vysočině vyčistit lesy od Emmy

21.5.2008 - Do konce května se musí Na Vysočině vyčistit lesy od Emmy

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Koncem května vyprší majitelům lesů první termín pro odstranění následků po ničivém orkánu Emma. Z pohledu ochrany lesa jde o klíčovou záležitost, neboť hrozí rozmnožení obávaného kůrovce. Nepříznivá situace stále trvá i na trhu s kulatinou – dřeva je mnoho a cena je nízká.

Lesy České republiky, s . p. budou balit dříví do fólií

14.5.2008 - Lesy České republiky, s . p. budou balit dříví do fólií

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Novou technologii dlouhodobého skladování dříví balením do fólií hodlají vyzkoušet Lesy České republiky, s. p. na manipulační ploše v Josefově u Jaroměře. Jedná se dosud v Česku nepříliš rozšířenou technologii. Balení dříví do fólií je však jen jedním z kroků, kterými se Lesy České republiky, s. p. snaží zmírnit současný přebytek dřevní hmoty na trhu

Jarní rojení kůrovce začalo

29.4.2008 - Jarní rojení kůrovce začalo

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Slunečné počasí v posledních dnech probudilo kůrovce. V lesích nižších poloh lesníci během víkendu zaregistrovali první stopy rojení kůrovce. S ohledem na kůrovcový základ z loňska letos očekáváme silnou kůrovcovou populaci, která by mohla výrazně ovlivnit zdravotní stav našich lesů. Odborníci hovoří i o možné kůrovcové kalamitě.

Ministr Bursík zamítl rozklad šumavských obcí

17.4.2008 - Ministr Bursík zamítl rozklad šumavských obcí

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Po orkánu Kyrill mají být lesy v těch nejcennějších místech Národního parku Šumava ponechány přirozenému vývoji – vyplývá to z rozhodnutí, které včera podepsal ministr Bursík. Na základě doporučení rozkladové komise ministerstva tak potvrdil původní rozhodnutí ministerstva z března loňského roku a zamítl rozklad, který podaly některé obce a občanská sdružení.

Nové logo Lesů České republiky, s. p.

2.4.2008 - Nové logo Lesů České republiky, s. p.

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Lesy České republiky, s. p., začínají od dubna užívat nové logo. Stávající znak již přestal vyhovovat potřebám moderní komunikace především směrem k veřejnosti. Proto bylo na začátku loňského roku zadáno zpracování nového moderního loga, které by bylo moderní, dynamické a umožnilo rychlou identifikaci nositele. Stávající znak užívaný od vzniku podniku v roce 1992 zcela nezmizí. Bude nadále užíván například na podnikových uniformách, oproti tomu logo se objeví na merkantilních tiskovinách, propagačních materiálech a při marketingových kam...

100 dní generálního ředitele Lesů ČR

30.3.2008 - 100 dní generálního ředitele Lesů ČR

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Generální ředitel Lesů České republiky, s. p., Jiří Novák, byl ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem jmenován do funkce 11. 12. 2007. Uplynulo již více než 100 dní od jeho jmenování a je tak možné uplynulé tři měsíce zbilancovat.

V Bílých Karpatech vyrůstá největší český prales

22.3.2008 - V Bílých Karpatech vyrůstá největší český prales

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Bez kácení i bez vysazování nových stromů. V Česku přibývá lesů, které se vyvíjejí bez jakéhokoli zásahu člověka. Zatím posledním, osmým "pralesem" byla úředně vyhlášena Javorina v Bílých Karpatech, která by se zároveň měla stát největším územím se samovolným vývojem mimo národní parky. Dohodu o vzniku bezzásahové oblasti Javorina podepsali zástupci státního podinku Lesy a státní Agentury ochrany přírody a krajiny.

Lesy na severu Moravy decimuje houba václavka a kůrovec

17.3.2008 - Lesy na severu Moravy decimuje houba václavka a kůrovec

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Lesy na území severní Moravy a Slezska decimují škůdci. Jde především o houbu václavku smrkovou a kůrovce. Podle pracovníků místní lesní správy nastal už kalamitní stav a škůdci napadli stovky hektarů lesního porostu. Stromy usychají a jsou během silnějších větrů náchylnější k vývratům. Nejhorší situace je na Opavsku, Bruntálsku a Frýdecko-Místecku. ČTK to dnes řekl ředitel krajského inspektorátu společnosti Lesy České republiky Jiří Silvestr

Ministr Gandalovič navštívil postižené lesy Benešovska

14.3.2008 - Ministr Gandalovič navštívil postižené lesy Benešovska

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Ministr zemědělství Petr Gandalovič včera navštívil vichřicí poničené lesy na Benešovsku. Ministr přímo v lese zhodnotil škody napáchané větrem a prohlédl si způsob odklízení kalamitního dřeva.

Strana:  1 | 2

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA